Masowe wykupywanie kołder zimowych – przygotowania Polaków do nadchodzącej zimy

Pod koniec tego lata temperatury zaczęły wyraźnie spadać, co stało się wyjątkowo szybko. W związku z ciepłem i komfortem, jakich wymaga zdrowy sen, na terenie całej Polski można zaobserwować zwiększona sprzedaż kołder zimowych.

Jednak decydując się na zakup, warto zapoznać się z szeroką ofertą obecną na rynku. Specjalne kołdry na zimę są wykonane z wielu różnych materiałów, przez co mogą być mniej lub bardziej komfortowe oraz mogą także różnie wpływać na zdrowie.

Co spowodowało zwiększoną sprzedaż kołder zimowych?

W obecnym roku nadejście jesiennej pogody oraz temperatur nastąpiło niezwykle wcześnie. Przyczyniło się to również do wcześniejszej sprzedaży zimowych kołder.

Jak informuje Pani Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To – “Już pierwszy tydzień września tego roku wygenerował sprzedaż kołder zimowych przekraczającą poziom z całego września roku 2021”

Poza gwałtowną zmianą pogody do zwiększonego i niemal masowego wykupywania kołder zimowych przez Polaków przyczyniają się także rosnące ceny prądu oraz gazu. Poza tym tegoroczna zima zapewne okaże się wyjątkowo ciężka z powodu sytuacji panującej w kraju oraz za granicą.

To wszystko sprawia, że warto zaopatrzyć się w zimową kołdrę.

Kiedy warto zmienić kołdrę na zimową?

Zwłaszcza w zimie komfortowy sen jest niezwykle istotny dla dobrego samopoczucia. Nie może on być zapewniony jeśli w nocy temperatura jest zbyt niska.

Gdy temperatury zaczynają spadać, warto zmienić kołdrę na zimową, gdyż dzięki niej można utrzymać odpowiednie ciepło ciała bez konieczności zwiększania ogrzewania w sypialni, co także jest bardzo zdrowe dla organizmu.

Kołdrę należy zmienić na zimową gdy temperatury w nocy wewnątrz sypialni spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. W zimową kołdrę warto jednak zaopatrzyć się odpowiednio wcześnie. Są one dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych takich jak m.in. sklep polskiego producenta „Ludwika”.

Rodzaje kołder zimowych

Wszystkie kołdry składają się z dwóch ważnych elementów. Są nimi pokrycie oraz wypełnienie, które zapewnia odpowiednią izolację cieplną.

Pokrycie

Warto postawić na kołdry z pokryciem miękkim, ciepłym i przyjemnym w dotyku. Jednymi z najlepszych będą naturalne pokrycia bawełniane, które zapewniają odpowiednią wentylację. Tańszą alternatywą dla tego typu pokryć będzie mieszanka bawełny z poliestrem, która ma zbliżone właściwości.

Bardzo praktyczne okazuje się także pokrycie z mikrofibry, które szybko wysycha oraz jest niezwykle trwałe.

Nowością na obecnym rynku są pokrycia bambusowe, które zyskują na popularności dzięki swym właściwościom antybakteryjnym. Jest to świetny wybór dla alergików oraz osób zmagających się z astmą.

Wypełnienie

Za najcieplejsze od zawsze uważało się kołdry z puchowym wypełnieniem. Poza tym, że niezwykle skutecznie utrzymują one temperaturę, są także bardzo zdrowe, ponieważ odpowiednio odprowadzają wilgoć i umożliwiają skórze dostateczne oddychanie.

Podobne właściwości będą miały wypełnienia z pierza oraz wełny, które jest dodatkowo hipoalergiczne. Kolejnym naturalnym, a także luksusowym materiałem wykorzystywanym na wypełnienia kołder jest kaszmir.

Dla alergików dobrym wyborem będą kołdry z wypełnieniem poliestrowym, których właściwości nie odbiegają znacznie od materiałów naturalnych.

Obecnie w wielu producentów kołder takich jak producent „Ludwika” oferuje różne warianty kołder zimowych. Poza wygodą oraz termoizolacją podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na właściwości hipoalergiczne, oraz przeciwbakteryjne. Dzięki kilku tym prostym zasadom każdy może znaleźć dla siebie idealną kołdrę zimową.

 

Total
0
Shares
Prev
Dobre whisky na prezent z dostawą

Dobre whisky na prezent z dostawą

Istnieje wiele różnych okazji, w ramach których pragniemy podarować drugiej

Next
Praktyczne i skuteczne torby reklamowe na zakupy

Praktyczne i skuteczne torby reklamowe na zakupy

Skuteczna reklama to klucz do sukcesu firmy