Kartony do regału – jakie wybrać?

Przechowywanie w kartonach było popularne już od dawna, dzisiaj jednak idziemy krok dalej i omawiamy praktycznie całkowicie kartonowe magazyny. Dzięki regałom z kartonów modułowych możemy postawić regały magazynowe o wysokości nawet dwóch metrów. Jakie więc kartony do regału wybrać? O tym poniżej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kartonu do regału?

Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co będziemy na regale przechowywać. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, dokładnie przemyśl, co będziesz, w którym miejscu przechowywać. Im cięższe i większe elementy, tym karton powinien być solidniejszy i mieć więcej warstw. Warto też pomyśleć nad rozkładem regałów, bo od tego zależy przede wszystkim, ile modułów należy zakupić i jak wysokie one będą.

Kształt kartonu jest równie ważny, a szczególnie wielkość i kształt otworu do wkładania towaru. Jeśli będziemy przechowywać ubrania, warto by elementy kartonowe były całkowicie otwarte. Do przechowywania dużej ilości małych elementów oczywiście lepiej będzie, jeśli karton będzie nieco przymknięty lub będzie posiadał specjalny otwór do wkładania towaru. Dzięki temu zapobiegniemy wypadaniu towarów z regału na podłogę.

Kartony regałowe najlepiej jest piętrować maksymalnie do 8 sztuk, wtedy zachowujemy wszystkie właściwości regałów (nośność w zależności od typu obciążenia to około 5 kg na jeden moduł) i zyskujemy wysoki maksymalnie do dwóch metrów regał. Regały takie są stabilne i bezpieczne, o co dba specjalny system łączenia modułów, dzięki któremu te nie chwieją się, tylko są stabilnie osadzone.

Zalety wyboru kartonowych regałów

Największą zaletą jest przede wszystkim uniwersalność. Takie regały z kartonów możemy wykorzystywać wielokrotnie i co ważne – montować i demontować budując najróżniejsze konstrukcje. Kolejnym atutem jest łatwość i szybkość montowania. Postawienie standardowych regałów to często wielogodzinna praca, demontaż podobnie. Przy postawieniu kartonowych regałów nie zmarnujemy aż tyle czasu. Dodatkowo nie jest to czynność trudna, a same w sobie kartony są lekkie, więc nie wymagają dużo siły i nie powodują zbyt dużego zmęczenia.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że kartonowe regały są bardzo solidne i bez większego problemu przez długi czas mogą służyć na magazynie. Najczęściej kartony do regału wykonane są z wielowarstwowych elementów, które są twarde i solidne, a po złożeniu mają naprawdę sporą nośność. Osoby, którym zależy na ekologii i dbają o naszą planetę lub poczuwają się do społecznej odpowiedzialności biznesu, również będą zachwycone takim rozwiązaniem.

Wykorzystanie regałów z kartonów modułowych to rozwiązanie w stu procentach ekologiczne. Jak wiemy kartony to materiały, które mogą być bezproblemowo utylizowane (spalane) lub poddawane recyklingowi i wykorzystywane wielokrotnie. Nie produkujemy przy tym śmieci i nie szkodzimy środowisku, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Warto o tym również wspomnieć na swojej stronie internetowej, bo wielu klientów zwraca coraz większą uwagę na tego typu aspekty.

Total
0
Shares
Prev
Dlaczego warto czytać książki? – 10 powodów

Dlaczego warto czytać książki? – 10 powodów

Ludzie czytają książki ze względu na wiele powodów

Next
Hurtownia odzieży damskiej – markowe ubrania w atrakcyjnych cenach

Hurtownia odzieży damskiej – markowe ubrania w atrakcyjnych cenach

Kobiety kochają ubrania i nie ma w tym nic dziwnego, bo zawsze przywiązywały